Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Lokalny Program Rewitalizacji
  • Strategia Rozwoju Miasta Pyskowice do roku 2030
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2018 sierpień

Piknik historyczny
2018-08-14

19 sierpnia (niedziela) od godz. 15.00 na boisku sportowym w Dzierżnie odbędzie się piknik historyczny "Powrót do przeszłości". W programie m.in.: wczesnośredniowieczne obozowisko, pokazy zbrojne, gry i zabawy tematyczne, stanowiska: łucznicze, zbrojne, rzemieślnicze, kuchenne, jadło i napitek wczesnośredniowieczny, pokaz ognia (ok. godz. 20.30). Serdecznie zapraszamy!

Informacje Rady Miejskiej
2018-08-14

W poniedziałek 20 sierpnia br., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego (parter) o godz. 14.30, odbędzie się LI sesja Rady Miejskiej w Pyskowicach.

Zmiany w funcjonowaniu linii nr 707
2018-08-14

W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu na czas prac remontowo-modernizacyjnych mostu „Nad Kanałem Gliwickim" w ciągu ul. Piaskowej, KZK GOP informuje, że wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu linii nr 707. Na czas trwania tymczasowej organizacji ruchu, wyłączona została możliwość przejazdu odcinkiem ul. Piaskowej.

Kino pod chmurką - plakat
2018-08-13

Serdecznie zapraszamy na filmowe poniedziałki w Pyskowicach na placu "dożynkowym" przy zbiegu ulic Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej. Kino plenerowe pod chmurką odbędzie się 13, 20 oraz 27 sierpnia od godz. 20.00. Trzy filmy jednego wieczoru - na początek każdego wieczoru kino familijne dla dzieci. Wstęp wolny!

Oferty pracy
2018-08-10

W związku z realizacją projektu pn. „Aktywni razem – Centrum Wsparcia Rodziny w Pyskowicach", który będzie realizowany w CWR w Pyskowicach przy ul. gen Władysława Sikorskiego 83, Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje kandydatów do pracy na stanowiska: psycholog dziecięcy (1/2 etatu), psycholog (1/2 etatu), terapeuta (1/2 etatu) asystent rodziny (pełny etat).

Modernizacja ul. Szpitalnej
2018-08-07

Rozpoczęły się prace modernizacyjne na ul. Szpitalnej od ul. Wojska Polskiego do ul. Strzelców Bytomskich, w ramach których zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa oraz zatoki parkingowe z ekologicznej kostki brukowej typu aquaton. Wykonawcą prac jest firma Centrum Budowy Dróg Śląska Anna Smorońska z siedzibą w Rudzie Śląskiej wyłoniona w drodze przetargu. Zadanie zostanie zrealizowane za kwotę 361.478,78 zł. Planowane zakończenie prac do końca sierpnia br.

Wakacyjny numer "Przeglądu Pyskowickiego"
2018-08-06

Ukazał się nowy, wakacyjny numer "Przeglądu Pyskowickiego". Można go również znaleźć w naszym serwisie internetowym: LIPIEC/SIERPIEŃ NR 7/8 (261/262).

Informacja Urzędu Miejskiego w Pyskowicach
2018-08-03

Informujemy o uruchomieniu naboru uzupełniającego wniosków dla osób fizycznych (mieszkańców domków jednorodzinnych) chcących uzyskać w 2018 roku bezzwrotne dofinansowanie na realizację zadań termomodernizacyjnych w ramach "Programu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Pyskowice etap na rok 2018", polegających na trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i jego zamianie na: ogrzewanie gazowe (kotły gazowe kondensacyjne); ogrzewanie węglowe (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012); ogrzewanie na biomasę (kotły retortowe spełniające wymagania min. 5 klasy normy PN-EN-303:5-2012) oraz zakup i montaż kolektorów słonecznych do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Nabór będzie prowadzony do czasu wyczerpania wolnych miejsc do 20 sierpnia 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.niskaemisja.ekoscan.pl

Drzewa przy dworcu PKP - informacja
2018-08-03

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców informujemy, że numeracja w kolorze pomarańczowym, która pojawiła się na drzewach w okolicach dworca PKP przy ul. Wolności została naniesiona przez geodetę aktualizującego mapy i nanoszącego na nie dane. Zapewniamy zaniepokojonych tą sytuacją mieszkańców, że drzewa nie będą wycinane, a farba na nich jest zmywalna.

Poidełka dla czworonogów
2018-08-01

Pyskowicki samorząd zadbał w te wakacje także o zaspokojenie podstawowych potrzeb naszych pupili, dla których upały są szczególnie trudne oraz niebezpieczne. Tego lata bowiem na terenie naszego miasta w lokalizacjach: przed budynkiem Urzędu Miejskiego oraz przed budynkiem Ratusza Miejskiego, zostały ustawione poidełka z miskami z wodą dla czworonogów. Takie samo mobilne poidełko pojawiło się również na placu „dożynkowym” podczas tegorocznych Dni Pyskowic i będzie się pojawiać na innych plenerowych miejskich wydarzeniach. Zachęcamy właścicieli, zwłaszcza psów, do korzystania z nich szczególnie w upalne, letnie dni. Mamy nadzieję, że rozwiązanie takie przyniesie choć odrobinę ulgi naszym czworonożnym przyjaciołom i pomoże im przetrwać ten trudny dla nich czas.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę