Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

DZIEŃ OTWARTY CENTRUM WSPARCIA RODZINY W PYSKOWICACH

2018-11-21

Centrum Wsparcia Rodziny mieszczące się w Pyskowicach przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 83, serdecznie zaprasza rodziców z dziećmi, młodzież oraz osoby działające na rzecz naszych mieszkańców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22.11.2018 r. w godzinach od 14.00 do 18.00 w siedzibie Centrum.

DZIEŃ OTWARTY CENTRUM WSPARCIA RODZINY W PYSKOWICACH

            Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach od pierwszego czerwca br. rozpoczął realizację projektu pn.: „Aktywni Razem - Centrum Wsparcia Rodziny w Pyskowicach”, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych wspierających proces deinstytucjonalizacji, czyli  zapobieganie umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej. Ponadto Centrum Wsparcia Rodziny (CWR) jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia mieszkańcom Gminy Pyskowice dostępu do porad specjalistów wspierających prawidłowe funkcjonowanie rodziny. 

            Pierwsi pracownicy swoją pracę w CWR przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 83 rozpoczęli we wrześniu br.

Ponadto odbyły się pierwsze spotkania grupy samopomocowej dla rodziców borykających się z problemem niezaradności opiekuńczo-wychowawczej prowadzonej przez Stowarzyszenie Ludzie Miasta w Pyskowicach.

            W miesiącu październiku udało się skompletować zespół specjalistów, którzy na co dzień służą pomocą mieszkańcom naszego Miasta. Do zespołu specjalistów należy m. in.: dwóch asystentów rodziny, psycholog, psycholog dziecięcy, terapeuta rodzinny oraz prawnik. W trakcie trwania konsultacji rodzice/opiekunowie dzieci, mogą pozostawić swoje pociechy pod opieką opiekunki do dziecka.

            Szczegółowe informacje dotyczące dyżurów oraz funkcjonowania Centrum Wsparcia Rodziny można znaleźć na stronie internetowej: www.ops.pyskowice.pl w zakładce Centrum Wsparcia Rodziny.

            Wszystkie osoby zainteresowane chęcią udziału w ww. projekcie oraz chcące skorzystać z ww. wsparcia prosimy o kontakt telefoniczny: 518 868 362 lub osobisty w siedzibie CWR w następujących godzinach:

 

poniedziałek: 7.30-15.30

wtorek: 7.30-17.30

środa: 7:30-15.30

czwartek: 7.30-17.30

piątek: 7.30-13.30

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę