Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Modernizacja skrzyżowania ul. Gliwickiej/ul. Wyzwolenia z ul. kard. Stefana Wyszyńskiego
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

JA W INTERNECIE – CYKL BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA MIESZKAŃCÓW

2018-06-05

Nasza Gmina planuje wziąć udział w programie „Ja w internecie” organizowanym przez Fundację Legalna Kultura. Jest to program dofinansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Wysokość grantu o jaki może się ubiegać nasza Gmina mieści się w przedziale 15.000-150.000 złotych (przy udziale min. 27 osób). Z pozyskanych w ramach grantów funduszy zorganizowane zostaną bezpłatne szkolenia dla mieszkańców.

Ja w internecie

Celem Programu jest stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym, poprzez zwiększenia kompetencji lokalnych instruktorów w zakresie uczenia osób dorosłych.

 

Program wyposaży uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym, w kategoriach:

  • umiejętności pozyskiwanie informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych,
  • wiedzy w obszarach tematycznych: Rodzic w internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Kultura w sieci.

 

W programie mogą wziąć udział osoby w wieku 25+ zameldowane na terenie Województwa Śląskiego. Różne grupy wiekowe mile widziane: od młodych rodziców po seniorów. Szkolenia na temat ww. zagadnień odbywać się będą w Pyskowicach, w godzinach popołudniowych w okresie: listopad 2018 – marzec 2019.

 

Wszystkie zainteresowane wzięciem udziału w programie osoby prosimy o zadeklarowanie swojego uczestnictwa w Biurze Informatyki Urzędu Miejskiego w Pyskowicach: osobiście – UM w Pyskowicach (ul. Strzelców Bytomskich 3), pok. 305 (II piętro); telefonicznie pod nr tel. 32 332 60 17 do 20 czerwca do godziny 15.30.

 

Uwaga! Im więcej chętnych osób, tym większe szanse zrealizowania programu „Ja w internecie” w naszym mieście.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę